• На Хрещатику продемонстрували катування

  • Понеділок, 27 червня 2011 року
26 червня, в Міжнародний день підтримки жертв катувань, на вулиці Хрещатик у Києві послідовники духовного руху Фалуньгун показали інсценізацію тортур, які застосовуються до їх однодумців у Китаї.


За словами організаторів, близько 100 видів катувань застосовується до послідовників руху, яких ув'язнюють у тюрми і виправні табори. Найбільш поширені види тортур включають: встромлення бамбукових паличок під нігті, обливання крижаною водою, позбавлення сну, насильницьке годування, одягання на голову пластикового пакета та ін.

Київські послідовники Фалуньгун пропонували перехожим підписати петицію з метою звільнення Лі Юйшу, яка за свою прихильність цій практиці була ув’язнена в Хейлунцзянській в'язниці в Китаї і нині, як стверджується, періодично зазнає жорстоких тортур. Її син емігрував з Китаю і взяв участь у вчорашній акції (на фото: грає роль жертви катувань). Під час акції також були продемонстровані медитативні вправи Фалуньгун, які, за словами учасників акції, допомагають поліпшити здоров'я і позбавитися від стресів.

З 1999 року Цзян Цземінь, колишній голова Комуністичної партії Китаю (КПК), оголосив цю практику незаконною. Вважається, що причиною початку репресій стало «дуже велике число послідовників Фалуньгун», яке перевищило кількість членів КПК. До цього дня китайська поліція і співробітники органів безпеки заарештовують людей, які займаються Фалуньгун. У своїх щорічних звітах правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch підтверджують жорстоке ставлення, включаючи катування, до послідовників Фалуньгун у в'язницях і виправно-трудових таборах Китаю.Підписатися:

Коментарі