• В Італії затримано 36 членів хакерського угруповання Anonymous

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 6 липня 2011 року

Співробітникам відділу поліції Італії по боротьбі з кіберзлочинністю в ході обшуків 5 липня вдалося затримати передбачуваного лідера хакерського угруповання Anonymous і близько сорока її членів, повідомляє видання Corriere della Sera.

Як з'ясувалося поліцією, ватажком виявився 26-річний італієць, який був затриманий в швейцарському кантоні Тічино. В інтернеті він був відомий під псевдонімом Frey.

Як повідомляє видання, у спецоперації Secure Italy було затримано 36 членів хакерського угруповання, трьом з них висунуто звинувачення. Частина членів Anonymous виявилися неповнолітніми. Передбачається, що до їх групи приєдналася частка членів хакерського угруповання LulzSec, після недавнього її розпаду.

Anonymous почала здійснювати свої атаки з січня 2011 року. Її мішенями стали ряд найбільших корпоративних сайтів, серед яких ENI, Finmeccanica, італійська пошта, банк Unicredit, а також сайти Палати представників, внутрішньої мережі Сенату США, ФБР, ЦРУ, прем'єр-міністра Італії та служби масових комунікацій AGCOM.

За півтора місяці свого існування хакери Anonymous також встигли зламати такі вебсайти, як Fox, Sony і ряд інших ресурсів. Промисловий гігант ENI піддався найбільш успішній їх атаці. Так, напередодні розкриття угруповання – 4 липня, стало відомо про їх вдалу атаку на один з серверів компанії Apple.

Хоча молода група здійснила чимало кібер-атак, але збиток від діяльності малолітніх хакерів виявився незначним. Тому більшість з них зможуть уникнути покарань, заявило Міністерство внутрішніх справ Італії. Однак постраждалі компанії вважають, що дані особи все ж являють небезпеку, оскільки їм вдавалося проникнути до конфіденційних баз даних.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...