ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Львові відкрили пам'ятник польським професорам, розстріляним у 1941 році

Велика Епоха

Сьогодні у львівському парку Студентів урочисто відкрито польсько-український проект – пам'ятник польським професорам, розстріляним на Вулецьких пагорбах у 1941 році.

У Львові відкрили пам'ятник польським професорам, розстріляним у 1941 році. Фото: Zaxid.net.
У Львові відкрили пам'ятник польським професорам, розстріляним у 1941 році. Фото: Zaxid.net.
Пам'ятник, побудований на пам'ять трагічної події, що сталася у липні 1941 року, коли німцями було розстріляно близько 50 членів польської інтелігенції та членів їх сімей. На відкритті меморіалу, присвяченому до 70-річчя цієї події, взяли участь понад 3 тис. чоловік, повідомляє Zaxid.net.

Реалізацію і фінансування даного проекту ініціювали міський голова Львова Андрій Садовий, Національний університет «Львівська політехніка» та президент міста Вроцлав Рафал Дуткевич.

В основі ідеї пам'ятника, як пояснив головний архітектор Львова Юрій Криворучко, лежать десять Заповідей Божих, які символізує арка з десяти кам'яних блоків із римськими літерами, з упором на п'яту заповідь: «Не вбий!» Камінь під № 5 виступає з арки і загрожує її руйнуванню. Це означає, що, порушуючи цю заповідь, людство створює загрозу для існування всього світу.

Виступаючи зі вступним словом від польської сторони Рафал Дуткевич зазначив, що цей пам'ятник зведений на ім'я польсько-української дружби, і що наука знаходиться поза національності, хоча багато в чому визначається і мовою.

З української сторони, мер Львова Андрій Садовий у вітальному слові сказав, що у Львові різні національності завжди жили дружно, й ніхто не здогадувався про загрозу, яку несли нацистський та комуністичний режими. Мер сказав: «Сьогодні ми вшановуємо пам'ять польських професорів, які були вбиті тільки за те, що були вчені, мудрі й любили життя».

Як зазначив львівський голова, на пам'ятнику ще будуть нанесені написи українською, польською та англійською мовами. Їх мають закінчити протягом двох тижнів. Також надалі тут планується створити інформаційний центр з історії цього місця і тим трагічним подіям.

На офіційному відкритті пам'ятника також виступили хори міст Львова та Вроцлава.