• Польща оголосила про завдання свого головування в ЄС

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 липня 2011 року
Сьогодні Угорщина передала Польщі своє головування в Європейському Союзі, яке триватиме до 31 грудня 2011 року. Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про основні пріоритети польського головування.

Його пріоритетами будуть реформування бюджетної системи ЄС, енергетична безпека Європи, євроінтеграція, економічне зростання і програма «Східне партнерство». Також одним з важливих пунктів буде – розвиток взаємовигідних партнерських відносин Польщі з Росією.

Як заявив Дональд Туск, поставлені цілі головування в ЄС не повинні викликати невдоволення та конфліктів у Польщі, оскільки «ці пріоритети принесуть користь не тільки всій Європі, але і нашій  країні».

Так, у липні цього року Євросоюз розраховує завершити переговори окремих держав щодо приєднання Хорватії до ЄС. 28-29 липня в Сопоті пройде дискусія з приводу інвестицій для реалізації реформування бюджетної системи Євросоюзу. Будуть намічені цілі та плани розвитку різних сфер економіки ЄС аж до 2020 року.

Восени у Варшаві пройде саміт країн-учасниць програми «Східне партнерство» в рамках політичного і економічного зближення з ЄС шести країн пострадянського простору, таких як Україна, Молдавія, Білорусія, Грузія, Вірменія та Азербайджан.

Польські дипломати сподіваються, що завдяки головуванню в ЄС, Варшава зміцнить свої позиції на європейській арені. За словами Дональда Туска, Польща може стати «новим двигуном ЄС», якщо цьому не завадять парламентські вибори в жовтні 2011 року, які обіцяють бути напруженими через гостре протистояння правлячої та опозиційної партій.

Сьогодні у Варшаві та інших містах Польщі пройдуть святкові заходи, музичні та театральні виступи з приводу початка головування країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...