• Повноцінний відпочинок у 2011 році недоступний для українців — R & B

  • Понеділок, 11 липня 2011 року
Більшість українців традиційно намагаються відпочити влітку і з наближенням спекотного сезону починають планувати свою відпустку. Щоб розібратися, як і де збираються провести свій літній відпочинок у 2011 році українці, компанія Research & Branding Group провела дослідження громадської думки. Згідно з висновками компанії, повноцінний відпочинок досі залишається недоступним для більшості населення.
 
Опитування проводилося в березні 2011 року методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України та АР Крим. За даними Державної служби туризму і курортів, в 2010 році туристичний потік українців за кордон, у порівнянні з попереднім роком, збільшився на 12% і охопив 17,2 млн. чоловік. Але як показує статистика, таке зростання стало можливим за рахунок тільки приватних або ділових поїздок. Частка «справжніх» туристів навпаки зменшилася на 10%, в 2010 році свій відпочинок в закордонних готелях змогли провести 1,3 млн. українців (за даними Державної служби курортів та туризму).

Найбільш популярними країнами по відвідуваності українцями є, в першу чергу, наші сусіди: Росія, Польща, Молдова, Угорщина і Білорусь. Якщо ж виділяти країни проведення літнього відпочинку, то тут лідирують Туреччина і Єгипет.

На підтвердження такої сумної ситуації з відпочинком в Україні можна привести відповіді респондентів на запитання: «Скільки грошей, приблизно, вся Ваша сім'я витратила за останній рік на відпочинок, подорожі, туризм?». Більшість українців (64%) витрат, пов'язаних з відпочинком, поїздками і туризмом, не робили взагалі ніяких. 9% українців витратили близько 2 тис. грн., а 8,5% витратили 4–5 тис. грн. і 7% — близько 3 тис. грн. Витратити суму, якої досить на відпочинок, поїздку і туризм за кордоном, змогли лише 5% респондентів від загального числа.

Щодо своїх планів на відпочинок у 2011 році, українці обмежують свій вибір місць відпочинку традиційними замінниками повноцінного відпочинку. Так на дачі планують відпочивати 23% респондентів. Дома, в своєму місті близько половини (49%) жителів України і «дикуном» в приватному секторі на одному з українських курортів — 12% респондентів. У будинку відпочинку, пансіонаті далеко від свого міста, (але не біля моря) готові відпочивати 7% мешканців України, а на курортах Середземного моря готові відпочивати лише 2% українців.

 
Очевидним залишається той факт, що таке співвідношення планів на відпочинок і відповідей про вже здійснені відпустки, показує: респонденти більш схильні до негативної оцінки можливості повноцінного відпочинку. Очевидно, що для зміни настрою людей потрібні серйозні дії щодо вирішення соціальних та економічних проблем, поки ж повноцінний відпочинок у 2011 році залишається недоступним для більшості населення, роблять висновок аналітики R & B
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...