• Північна Дакота постраждала від повені

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Середа, 29 червня 2011 року

Кілька днів триває сильна повінь у Північній Дакоті, США. Річка Суріс вийшла з берегів і стала причиною затоплення десятків населених пунктів. Особливо серйозно постраждало від повені четверте за величиною місто штату Майнот.

Причиною такого потужного стихійного лиха стали сильні та тривалі дощі на території Канади, а також танення товстого шару снігу, що покривав усю територію штату Північна Дакота. Нагадаємо, що витік річки Суріс знаходиться в Канаді, а русло її проходить по території США і, зокрема, через місто Майнот у вигляді латинської букви U, а потім знову повертає до Канади.

Під водою опинилась п'ята частина площі міста Майнот і близько 4000 будинків. Влада за допомоги 870 солдатів національної гвардії була змушена евакуювати до безпечної зони більше 11 тисяч жителів, що становить понад чверть населення міста. Вода прибувала настільки швидко, що люди брали із собою лише речі першої необхідності. Для вивезення великогабаритних предметів просто не було часу і можливості. Всього 5 годин знадобилося каламутним водам річки, щоб піднятися до критичної позначки і затопити місто.

Як заявив мер міста Курт Зімбельман, вода прибувала дуже швидко, що представляло велику небезпеку для населення, тому краще було триматися від неї подалі. «Це час серйозних випробувань для нашої спільноти, що емоційно вимотую кожного з нас», – сказав мер.

Для того, щоб врятуватись від повені жителі міста будують навколо будинків захисні дамби із мішків з піском. Представник армійського інженерного корпусу Кендалл Бергман заявив про повну готовність міста протистояти розбурханій стихії. Однак додав, що боротися з натиском води буде непросто, що передбачається «тривалий бій».

Через кілька днів після початку повені представники міської комунальної служби заявили про можливість виникнення проблем з питною водою. Співробітники водопровідної служби розповіли про попадання в систему міського водопроводу неочищених річкових вод. Хоча ці дані залишаються непідтвердженими, тим не менш, представник місцевої служби охорони здоров'я Джеймс Хекман для запобігання неприємностей порекомендував мешканцям кип'ятити воду перед вживанням, а керівник комунальної служби Алан Уолтер пообіцяв вирішити це питання протягом двох днів.

Рано вранці 27 червня вода в річці припинила прибувати і застигла на позначці 468 метрів над рівнем моря. Це приблизно на 1,95 метри перевищує рівень руйнівної повені 1969 р. і майже на 1,2 метри вище рівня води в річці під час ще більш потужного стихійного лиха 1881 року. Побито свого роду «рекорд» 130-річної давності, хоча це, скоріше, сумне досягнення.

Представники Національної метеослужби США заявили, що рівень води в річці почав поступово знижуватись. Проте спадання йде надто повільно, і, за прогнозами, ще цілий тиждень вода буде триматися вище рекордної позначки, зафіксованої в 1881 році.

Влада відзначає, що може знадобитись кілька тижнів, щоб вода повністю пішла з міста, і лише тоді з'явиться можливість оцінити завдані стихією збитки. Старожили пам'ятають лихо 1969 року – тоді в свої будинки вони змогли повернутися лише через 9 місяців.

Проте влада штату вже зараз розглядає питання про виділення коштів постраждалим із спеціального місцевого фонду допомоги за стихійних лих – у більшості жителів немає страховки на випадок повені. Така страховка є всього у 375 домовласників. Заходи щодо захисту міста, вжиті адміністрацією після повені 1969 року – випрямлення русла річки Суріс і створення системи зливних стоків – заспокоїли жителів, тому більшість вважало таку страховку просто зайвою.

Восени цього року законодавці штату планують скликати сесію, яка буде присвячена питанню відновлення міста після повені.

{mospagebreak}

{mospagebreak}

{mospagebreak}

{mospagebreak}

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...