• Віктор Янукович почне втілення антикорупційного закону з правоохоронних органів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 липня 2011 року

Закон «Про основи запобігання та протидії корупції в Україні» сьогодні набув чинності. Президент Україниа Віктор Янукович вирішив почати боротьбу з корупцією з правоохоронних органів.

Главі СБУ Хорошковському Валерію Івановичу та Генеральному прокурору Пшонці Віктору Павловичу доручено запустити машину припинення корупції, почавши зі своїх відомств. Віктор Янукович закликав у двотижневий термін розробити план і виробити «чітку, дієву стратегію» з антикорупційної політики, а також скласти перелік гучних справ, де фігурують великі суми, викрадені у країни.

Коментуючи вступ у дію антикорупційного закону, народний депутат Володимир Ар'єв сказав в інтерв'ю УНН: «Цей закон буде застосовуватися тільки проти тих, хто заважає нинішній владі України, і буде працювати тоді, коли це їм буде вигідно. Вибіркова політика переслідування в Україні стала нормою для нинішньої влади».

Експерти теж вважають, що в новому законі тісно переплелися і плюси, і мінуси. Найбільші сумніви у них викликає практика втілення даного антикорупційного законодавства. Так, згідно з ним, за виконанням закону має стежити спеціальний орган. А він, у кращому випадку буде організований у наступному році, тому що в бюджеті цього року витрат на його утримання не було заплановано. У зв'язку з цим функції спеціального органу будуть виконувати Міністерство юстиції та СБУ, а вони згідно з Конституцією не наділені таким правом, вважають експерти.

Як підкреслив Глава українського представництва «Transparency international» Олексій Хмара, відповідальність за антикорупційну політику згідно з новим законом, перш за все, лягає на главу держави.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла антикорупційний законопроект 7 квітня 2011, а через 2 місяці – 7 червня Президент України його підписав.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...