• Криваве зіткнення козаків із загонами спецназу сталося у Криму

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Неділя, 3 липня 2011 року

У Феодосії 2 липня спецназ розігнав палицями три сотні козаків, які намагалися разом з православними встановити поклонний хрест на в'їзді до Феодосії. Близько десяти козаків арештовані, 15 – отримали серйозні ушкодження, повідомляє РІА «Новий Регіон».

Православні і козаки, які хотіли встановити свій хрест на те місце, де він стояв раніше, зіткнулися з нарядом правоохоронних органів. 200 чоловік бійців «Беркут», «Тигр» та інших структур спецназу при повному обмундируванні, з рушницями, автоматами та кийками заблокували кінцеву точку, куди хотіли православні поставити свій хрест. Зав'язалася бійка, у результаті якої відбулося кровопролиття.

Побитих козаків затягли в два автозаку, але натовп перекрив транспорту шлях, вимагаючи відвезти поранених не в міліцію, а у лікарню. Прибули машини «Швидкої допомоги» і закривавлених людей відвезли в медустанову.

Хрест козаки все ж таки встановили, але не на колишньому місці, а поруч, тому що старе місце було заблоковано щільним кільцем спецназу. Протистояння тривало до пізнього вечора. До місця бійки прибуло близько 500 співробітників міліції і різних спецпідрозділів.

 

До пізнього вечора свій хрест охороняли близько 300 козаків, православні та небайдужі Феодосійці. В 21:00 козаки планували розбити намети, щоб охороняти хрест, але після дзвінка отамана Феодосійського полку Міжнародного союзу козаків Юрія Мініха цей план скасували.

За словами глави бахчисарайської організації Російської громади Криму, отамана Сергія Юрченко, влада вже організувала групу для переговорів, яка закликає козаків припинити протистояння.

«Нам телефонують козаки з Мелітополя, Бердянська, Запоріжжя і готові приїхати на підмогу. У Запоріжжі правоохоронні органи переконують козаків не виїжджати. На прямий зв'язок виходив прем'єр-міністр Криму Василь Джарти і пропонував компроміс. Мер обіцяє узаконити землю під хрест, після чого його можна буде знову поставити», – сказав Юрченко.

Він додав, що ймовірно козаки погодяться піти на компроміс і приберуть хрест. Інакше, як сказав бахчисарайський отаман: «І хрест не відстоїмо, і хлопців втратимо».

Зараз Юрій Мініх разом із сіма козаками знаходиться під арештом.

Нагадаємо, 4 травня на в'їзді до Феодосії (траса «Феодосія-Джанкой») був незаконно встановлений поклінний хрест. 1 липня наряд ОМОНу спиляв його за наказом місцевої адміністрації. Як сказали експерти, влада Феодосії таким чином хотіла заспокоїти кримських татар, обурених із приводу встановлення на їхній батьківщині християнських символів.

 

{mospagebreak} 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...