ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

НАТО має намір вбити Муаммара Каддафі

Велика Епоха

НАТО відправила на територію Лівії кілька груп спецназу з метою знайти і ліквідувати Муаммара Каддафі – лідера Лівійської держави. Про це в 4 липня повідомила британська газета Daily Star з посиланням на старшого сина Муаммара Каддафі – Мухаммеда.
 
НАТО має намір вбити Муаммара Каддафі. Фото: ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images
НАТО має намір вбити Муаммара Каддафі. Фото: ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images
Вбивство Каддафі – це останній шанс для НАТО не програти лівійську операцію, яка, на думку оглядачів, вже зайшла в глухий кут. Замість кількох тижнів опір триває майже чотири місяці. Загинуло кілька тисяч мирних жителів у результаті авіа-бомбардувань НАТО, серед яких сотні дітей. Повстанські загони зазнали поразки від армійських частин. Західні журналісти прозвали операцію «Об'єднаний захисник» «сумною бійнею».

Раніше глава лівійської Перехідної національної ради Мустафа Абд-аль-Джаліль неодноразово звертався до Тріполі через ООН і заявляв керівникам Альянсу про готовність йти на компроміс і вести переговори з припинення військових дій. Він закликав НАТО зупинити бомбардування мирних міст і населених пунктів. Як один з компромісів по мирному вирішенню конфлікту, він пропонував тримати Каддафі під арештом у казармах. Але у відповідь Захід продовжував вимагати беззастережної капітуляції Лівії. 

Сам же Муаммара Каддафі не збирається тікати з країни і готовий боротися проти заколотників і НАТО до кінця. Його армія продовжує тримати свої позиції, чинячи опір агресорам. Так, 1 липня він пригрозив членам Альянсу, що якщо вони не згорнуть свої військові дії, відбудеться «катастрофа».