• Львівський онкоцентр центр випробовує на хворих нові ліки від раку

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 7 липня 2011 року
Львівський обласний онкологічний центр проводить реалізацію програм клінічних випробувань нових ліків від раку. Про цю програму розповів завідувач відділом хіміотерапії Ярослав Шпарик.

Як розповів головлікар, у Німеччині та США 30% онкохворих лікуються за цими програмами, у Польщі – 15%. Основні випробування медикаментів здійснюють за кордоном у всіх країнах. А Україна вже близько 10 років проводить тільки дрібні – для корекції доз. Всі випробовувані препарати вже запатентовані в країнах-виробниках.

Якщо пацієнт лікується за однією з таких програм, то дорогі ліки він отримує безкоштовно. Законодавством України заборонено випробування таких медпрепаратів на здорових людях, а для хворих – вони часто стають рятівною соломинкою і часто допомагають в безвихідних ситуаціях. Однак вони недоступні на нашому ринку, зауважив Ярослав Шпарик.

Як повідомляє ГалІнфо, у Львівському обласному онкологічному центрі зараз діє близько 10 таких програм. Їх фінансують найбільші світові виробники медикаментів.

«Це не акт альтруїзму з боку західних компаній, – пояснив Шпарик. – Але якщо наші хворі мають від цього користь, то я вважаю, що і фармацевти повинні мати від цього свою вигоду».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...