• Влада США попередила про загрозу імплантованих бомб у тілах терористів-смертників

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 8 липня 2011 року
 
Адміністрація Білого дому видала попередження владі та авіакомпаніям інших країн про загрозу імплантованих бомб у тілах смертників з метою організації терактів терористичними організаціями, передала вчора щоденна американська ділова газета The Wall Street Journal.

Як заявила «Адміністрація транспортної безпеки» TSA, у зв'язку з новою загрозою, в аеропортах вже найближчим часом будуть введені додаткові заходи огляду. Адже для виявлення імплантованої бомби необхідно просвітити смертника рентгеном, яких в аеропортах поки немає.

ЗМІ назвали новий метод приховування бомб – «хірургічним тероризмом». Вибуховий імплантант являє собою один з найбільш потужних вибухових речовин – PETN –пентаеритриттетранітрат. Як вважають хірурги, 140 гр PETN достатньо для того, щоб привести до краху літака.

Нью-Йоркський хірург Говард Белліні підтвердив, що PETN дійсно легко можна імплантувати підшкірно. Чоловікові можна вшити його в сідниці або живіт, а жінці ще й у груди. Для того щоб відбувся вибух, терористу-смертнику досить зробити ін'єкцію спеціальної речовини за допомогою шприца, щоб почалася хімічна реакція, повідомляє видання CBS New York.

Таким чином, терористи, яким вшиті під шкіру вибухові речовини, зможуть влаштовувати вибухи й аварії, так як звичайні сканери огляду не розпізнають вшитий PETN.

Висновки про загрозу «хірургічного тероризму» були зроблені після отримання ЦРУ даних про те, що члени терористичного єменського угруповання «Аль-Каїда» планують можливість хірургічної імплантації вибухових пристроїв.

Як зазначив представник Білого дому Джей Карні, міністерство внутрішньої безпеки США про нову загрозу тероризму передало лише по внутрішніх каналах і офіційно поки не оголошувало. Випадків «хірургічного тероризму» поки не було зафіксовано.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...