ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна вивела на орбіту супутник «Січ-2» і розробить систему супутників ДЗЗ

Велика Епоха
Ракета-носій «Дніпро». Україна вивела на орбіту супутник «Січ-2» і розробить систему супутників ДЗЗ. Фото: yuzhnoye.com
Ракета-носій «Дніпро». Україна вивела на орбіту супутник «Січ-2» і розробить систему супутників ДЗЗ. Фото: yuzhnoye.com
Після успішного виведення на орбіту вітчизняного супутника «Січ-2» Україна планує розробити й орбітальну систему супутників дистанційного зондування землі (ДЗЗ).

Повідомив про це керівник спецпрограм Національного космічного агентства Євген Махонін 19 серпня на прес-конференції, присвяченій запуску українського космічного супутника «СІЧ-2».

За його словами, успішне виведення на космічну орбіту першого українського супутника ДЗЗ «СІЧ-2» за допомогою ракети-носія (також українського виробництва, прим. ред.) дає можливість Україні створити власну систему супутників ДЗЗ. 18 серпня вже пройшов перший сеанс передачі інформації з космічного апарата в Центр управління польотами в м. Євпаторія.

«Розробка «СІЧ-2» потребувала значних витрат, але створити серійний апарат буде вже значно простіше. При наявності фінансування не буде проблем зі створенням другого «СІЧ-2» і запуском його на орбіту, та і витрат буде значно менше. Раніше ми планували здійснити це в 2012 році, але, швидше за все, це відбудеться ближче до 2014 року», – уточнив Махонін.

17 серпня з пускової бази «Ясний» стартувала українсько-російська ракета «Дніпро», яка чверть століття перебувала у військах стратегічного призначення. Тепер вона послужила в мирних цілях – успішно вивела на орбіту вітчизняний космічний апарат «СІЧ-2», масою 176 кг.

«СІЧ-2» був розроблений Дніпропетровським проектно-конструкторським бюро «Південне» і виготовлений на Південмаші – Дніпропетровському підприємстві з виробництва ракетно-космічної техніки, у співпраці з українськими інститутами та підприємствами Києва, Львова, Харкова та Запоріжжя. Він обійшовся державі у 120 млн. гривень.

«СІЧ-2» буде передавати на землю дані екологічного спостереження, про стан водних ресурсів та корисних копалин, вести моніторинг космічної погоди тощо.

«Це новий, дуже важливий, ефективний і перспективний супутник, який просунув Україну далі в світове космічне співтовариство» – повідомив голова спільної космічної компанії Росії, Україні і Казахстану «Космотрас» Володимир Андрєєв.

Розробники супутника «СІЧ-2» і міжконтинентальної ракети «Дніпро» просять вважати цей успішний пуск їхнім внеском до 20-річчя незалежності України.