• Азаров: «Всі винні відповідатимуть за смерті шахтарів»

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 1 серпня 2011 року

Учора в Україні був загальнонаціональний траур по 37 шахтарям, які загинули на шахтах в Макіївці Донецької області і Суходольську Луганської області. Як заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров: «Всі винні в повній мірі понесуть відповідальність за їх смерті».

«Аварія на вугільній шахті ім. Бажанова в Макіївці Донецької області сталася через халатність посадових осіб та невиконання ними своїх обов'язків», – заявив Азаров на нараді, що відбулася на аварійній шахті.

Як сказав прем'єр-міністр, він не буде робити висновки, запобігаючи вперед, оскільки експертна комісія ще з'ясовує причини падіння копра, але як повідомив йому технічний персонал і представники ДП «Макіїввугілля», стан конструкції копра скіпового ствола, що обрушився, був незадовільним.

Прем'єр попередив, що робота шахти буде відновлена не раніше, ніж через 16 місяців, а всі винні "в повній мірі понесуть відповідальність" за смерті шахтарів.

У свою чергу, Дмитро Калітвенцев – голова профспілки гірників Луганської шахти «Суходольська-Східна», яка належить Ринату Ахметову, заявив, що були грубо порушені правила техніки безпеки. «Ці дикі випадки відбуваються тільки тому, що комусь треба було отримати більше тонн вугілля. Людей просто відправили на той світ, давши наряд у порушення техніки безпеки», – сказав він журналістам 30 липня.

Нагадаємо, 29 липня на териконі шахти ім. Бажанова в Макіївці Донецької області обвалилася конструкція копра, що стала причиною загибелі 11 шахтарів. У той же день відбулася трагедія на вугільній шахті в Луганській області «Суходольська-Східна», де аварія забрала життя 26 гірників.

Кабінет міністрів розгляне питання техніки безпеки у вугільній галузі 3 серпня і «докладе максимум зусиль, засобів і інженерних розробок для організації безпечної роботи в даній галузі», повідомив Микола Азаров.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...