• У Москві виявлено поселення заробітчан

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 27 липня 2011 року
Співробітники Московської міліції виявили у лісосмузі Москви табір нелегальних мігрантів – заробітчан. У ніч на 27 липня органами затримано 72 особи з України, Білорусі, Вірменії та Середньої Азії, повідомляє Головне управління МВС Росії.

Ночівлю нелегальні працівники влаштували неподалік від місця роботи, вздовж залізниці – прямо на матрацах, сказано у повідомленні. В літню жарку пору мігранти не хочуть знімати дорогі квартири, а намагаються організовувати подібні поселення «на свіжому повітрі».

Усіх затриманих доставили до МВС для вжиття заходів, відповідно до міграційних законів Росії. Поки ніхто з них не зізнався, де і ким працює, щоб не «підставляти» роботодавця, бо останній понесе великий штраф, а сам мігрант позбудеться роботи і заробітку. Як сказав один із затриманих: «Все одно всіх нас через три години відпустять. Ніхто нами всерйоз займатися не буде, вже не раз затримували».

Це ж підтвердила і представник Федеральної міграційної служби Заліна Корнілова: «Ми виявили це поселення вже місяць тому. Нещодавно ми знову відправили припис у Московську міліцію та органи муніципальної влади. Самі ж ми не уповноважені проводити оперативні дії без їх представників. Поки не запрацює закон «Про правове становище іноземних громадян у Росії», всі ці заходи марні».

Сьогодні правоохоронці в ході рейдів затримали ще 60 мігрантів біля трьох вокзалів. Подібні заходи органи стали проводити після масової вуличної бійки двох груп узбек, повідомила Корнілова.

Низька зарплата і безробіття змушують також і багатьох українців виїжджати на заробітки, як правило – в сусідню Росію, зокрема в Москву. Адже віза туди не потрібна, мороки менше, та й «вигідніше».

За даними експертів, зараз у Росії на заробітках перебуває близько трьох мільйонів українців, і тільки 1/3 з них працює легально. Чоловіки влаштовуються частіше на будівництвах і заводах, а жінки – продавцями, няньками, домробітницями або в підпільних швейних цехах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...