ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міністерство освіти залишило Могилянську школу журналістики без держзамовлення

Велика Епоха

Міністерство освіти не включило до державного замовлення частину магістерських програм Києво-Могилянської академії. Таким чином, студентів позбавили можливісті безкоштовно навчатися за двома програмами.


Міністерство освіти залишило Могилянську школу журналістики без держзамовлення. Фото: lb.ua
Міністерство освіти залишило Могилянську школу журналістики без держзамовлення. Фото: lb.ua
«Журналістика» та «Соціальна робота» – ці дві програми академії залишилися без бюджетних місць, повідомляє прес-служба Києво-Могилянської академії.

Рішення Міністерства освіти було несподіваним для адміністрації вузу, оскільки вони вже закінчили прийом абітурієнтів на бюджетну форму навчання за цими спеціальностями.

«7 липня закінчився прийом заяв, а на наступний день нам повідомили, що «0» місць. На програму подали заяви 60 осіб. З них мало хто зможе заплатити за рік 19 тисяч грн., не працюючи», – прокоментував директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко.

Тепер президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт намагається «достукатись» до Міністерства освіти, щоб там обгрунтували причину урізання держзамовлення для академії.

А тим часом випускники академії не стали втрачати часу і заснували фонд для оплати навчання кращих студентів. Таким чином, школа журналістики зможе забезпечити стипендіями частину студентів за контрактною формою навчання.

Засновники фонду планують зібрати від спонсорів і жертводавців близько 1,5 млн. грн. до 1 вересня 2011 року, щоб профінансувати 30 кращих абітурієнтів.