• В ізраїльському порту заарештовано круїзний лайнер з 70 українцями на борту

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 12 липня 2011 року

Круїзний лайнер «Ріо» під прапором Мальти заарештований в порту Ізраїлю за борги, на борту якого знаходиться 70 членів екіпажу з України, повідомляє щоденна інформаційно-політична газета «Україна молода» (УМ).

Як повідомляє видання, лайнер «Ріо» з 360 членами екіпажу вже тривалий час стоїть в ізраїльському порту міста Ашдод. Його мимовільними «заручниками» виявилися представники 12 країн, у тому числі артисти і обслуговуючий персонал, які пропрацювали на кораблі вже рік. Серед членів екіпажу – 70 українців. З них 36 осіб з Одеси та 7 – з Миколаєва.

Надзвичайна ситуація на лайнері склалася після того як його власник «заплутався» в численних перепродажах «Ріо» разом з командою. Поки оформлялася купівля-продаж судна, його заборгованість за стоянку в порту Ашдода збільшилася, і на лайнер наклали арешт, повідомив про ситуацію в телефонній розмові УМ один з українських моряків.

Зараз екіпаж живе у вкрай економних умовах: провізії залишилося на чотири дні, пального на тиждень, і допомоги чекати нізвидки. При цьому власники судна через небажання розголошення, намагаються чинити тиск на своїх працівників і шантажують людей, повідомив стриптизер з Миколаєва.

Незважаючи на крайні умови виживання, екіпаж не має наміру сходити з корабля, поки їм не виплатять заборгованість по зарплаті за три місяці. «Якщо ми це зробимо, то ніколи не отримаємо зароблені гроші», – заявив один з матросів. За його даними, моряки вже зверталися до Міжнародної профспілки моряків ITF, але поки марно.

Представники українського екіпажу спілкувалися також із дипломатами з Посольства України в Ізраїлі, де українських моряків, артистів і обслуговуючий персонал запропонували переправити на батьківщину, але вирішувати питання з зарплатою і відстоювати їх права відмовилися, пише УМ.

Зі свого боку артисти, що доведені до розпачу, в разі невиплати зароблених грошей, погрожували продати ЗМІ провокаційні фотографії та відеозаписи еротичного характеру, де відображені відоми політики та бізнесмени.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...