ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

До початку 2012 рока киян привчать сортувати сміття по кольоровим контейнерам

Велика Епоха

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило чотири технологічні схеми роздільного збору побутових відходів по двох, трьох, чотирьох і п'яти кольоровим контейнерам, передає прес центр Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

До початку 2012 рока киян привчать сортувати сміття по кольоровим контейнерам. Фото: Getty Images
До початку 2012 рока киян привчать сортувати сміття по кольоровим контейнерам. Фото: Getty Images
Так, синій контейнер буде призначений для вторинних видів відходів: скла, паперу, картону, полімерів, чорних і кольорових металів. Сірий – для харчових відходів. Червоний – для небезпечних відходів, таких як балонів від лаку для волосся, ламп денного освітлення, батарейок і т.п. Також будуть передбачені спецмайданчики для контейнерів ємкістю від 8 куб. м і більше – для збору великогабаритного та ремонтного сміття.

Вже до кінця 2011 року жителів столиці Україні привчать сортувати сміття по таким кольоровим контейнерам, які ЖКГ Києва планують розставити майже біля кожного будинку.

Ще на початку березня місцеві органи самоврядування заявили, що до кінця 2011 року встановлять до 2,5 тисяч таких контейнерів. На їхню думку, це дозволить більше переробляти сміття, що сповільнить зростання звалищ.

Схеми роздільного збору сміття, їх перевезення та переробку місцеві органи самоврядування будуть вибирати на свій розсуд. А за недотримання належного сортування відходів ЖКГ передбачить штраф. Але яким чином будуть виявляти порушників і яка буде сума штрафу, поки невідомо.