• 150 тисяч людей Норвегії вшанували пам'ять загиблих

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 26 липня 2011 року
 
Тисячі людей по всій Норвегії вийшли ввечері 25 липня 2011 вшанувати пам'ять 76 жертв подвійного теракту. Після загальнонаціональної хвилини мовчання кронпринц Норвегії Хокон закликав громадян країни об'єднатися у зв'язку з трагедією, передають Норвезькі ЗМІ.

В Осло місцеві жителі зібралися біля будівлі уряду – місця вибуху та на площі перед ратушею. Спочатку люди хотіли піти ходою центральними вулицями міста, проте поліція зупинила їх в цілях безпеки. Ініціатори скорботної ходи закликали людей зберігати мовчання і обійтися без транспарантів і гасел.

Присутніх привітав кронпринц Норвегії Хокон. Він сказав: «Сьогодні вулиці Норвегії наповнилися любов'ю» і закликав норвежців об'єднатися, і стати ближчими один до одного, щоб захиститися від жорстокості.

Норвезьке телебачення показало демонстрації і ходи «квітів і любові» в інших містах по всій країні, – маси людей, які вийшли, щоб попрощатися з тими, хто був убитий в бомбардуванні та масових розстрілах підлітків 22 липня.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих в Норвегії і жителі Швеції, Данії, Фінляндії та Ісландії.

За остаточними даними в таборі на острові поблизу Осло екстреміст Андерс Берінг Брейвік застрелив 68 людей, 8 загинуло в результаті розриву бомб в Осло. Спочатку повідомлялося про 93 загиблих.

 
{mospagebreak} 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...