ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Норвезький екстреміст помстився терактами своїй державі

Велика Епоха

Громадянин Норвегії Андерс Берінг Брейвік, який 22 липня розстріляв 86 людей на острові Утейа поблизу Осло і здійснив теракт у центрі столиці, мстився своїй державі за участь у бомбардуваннях Югославії в кінці 1990-х років, повідомляють Норвезькі ЗМІ.

Андерс Берінг Брейвік. Фото: Getty Images
Андерс Берінг Брейвік. Фото: Getty Images
Адвокат Брейвіка повідомив, що його клієнт бере на себе повну відповідальність за вибух в Осло і стрілянину на острові. Поліції ж Брейвік стверджує, що діяв один і багато років планував цю операцію. Співробітники правоохоронних органів припускають, що у Брейвіка є зв'язок з ультраправими екстремістами. За ці дні ними було заарештовано кілька людей за підозрою в причетності теракту, але згодом їх відпустили.

За повідомленням норвезької поліції Андерс Берінг незадовго до спланованого нападу опублікував в Інтернеті маніфест під № 2083 з 1500 сторінок, де пояснював свої мотиви.

У ньому він різко засуджував участь Норвегії в спецоперації НАТО проти «братів сербів» в Югославії в кінці 1990-х років. Також він хотів своїми діями «пробудити Європу», якій «загрожує загибель у результаті ісламізації».

Берінг у своєму маніфесті запропонував план запобігання «геноциду європейців». Він писав: «Сьогодні нас зарахують до терористів, але через 100 років назвуть героями. Останній його запис такий: «Пропагандистська машина оголосить мене хворим і божевільним».

Сьогодні Андерс Берінг Брейвік постане перед судом. За законодавством Норвегії Брейвіку загрожує від 21 і більше років тюремного ув'язнення.

Незважаючи на всю жорстокість вчинку А. Брейвіка, в Росії з'явилися шанувальники вбивці, що застрелив 86 підлітків. Деякі учасники «ВКонтакте» назвали його героєм і в його підтримку навіть створили групи. Адміністрація сайту найближчим часом видалить всі ці групи, заявив глава прес-служби сайту Володимир Циплухін.