• Два теракти шокували Норвегію

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Субота, 23 липня 2011 року
 
Два теракти шокували Норвегію в п'ятницю, 22 липня. Перший відбувся в урядовому кварталі Осло, де вибухнула бомба. Другий – у таборі Трудової партії на о. Утейа, де терорист відкрив вогонь по присутніх на молодіжному форумі. В результаті 11 людей загинуло, 20 поранені, передають місцеві ЗМІ.

На місце проведення форуму в молодіжному таборі поблизу Осло, терорист, переодягнений у форму поліцейського потрапив на поромі, під приводом перевірки після вибуху в Осло. Коли «поліцейський» почав стріляти по присутніх, люди намагалися врятуватися з острова втечею – вплав. Зі столиці до о. Утейа був направлений вертоліт зі спецназом поліції. В результаті терориста заарештували.

Що стосується теракту в самій столиці, то вибухи великої потужності пролунали тут між будівлею прем'єр-міністра і міністерством нафтової промисловості. Ймовірно, був підірваний начинений вибухівкою автомобіль, що стоявь біля редакції газети VG, передає Бі-бі-сі.

В наслідок вибуху в 17-поверховій урядовій будівлі повибивало шибки, в редакції VG знесло кілька стін, а в Міністерстві нафтової промисловості спалахнула пожежа. З урядових чиновників ніхто не постраждав.

Пізніше в урядовому кварталі було виявлено ще декілька бомб, що не розірвалися.

Експерти пов'язують ці теракти з угрупованням «Аль-Каїда». Відомо, що минулого тижня Норвезька прокуратура висунула звинувачення проти лідера ісламістської організації «Ансар аль-Іслам» Мулли Крекара, що живе в Норвегії за зв'язок з «Аль-Каїдою». Мулла Крекар погрожував норвезькій владі смертю, якщо його депортують зі Скандинавії.

Також минулого року тут були арештовані три члени міжнародного терористичного угрупування «Аль-Каїда», які готували серію терактів у Норвегії.

Зараз увесь центральний район Осло оточений. До місця теракту пропускають тільки поліцейських і машини швидкої допомоги.

 
{mospagebreak}{mospagebreak} 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...