• Генсек НАТО: «Європа може втратити свої військові позиції»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 20 липня 2011 року

Можливість європейських країн впливати на події в світі стрімко втрачається. Якщо курс не зміниться, то Європа втратить свої колишні позиції на військовому поприщі, а її місце займуть Китай чи Індія, застеріг Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Він вважає, що якщо Європа не відновить належне фінансування оборонних і розвідувальних програм, то дуже скоро вона опиниться в ситуації, коли не зможе реагувати на надзвичайні ситуації в світі.

Висловлюючи свою стурбованість зниженням оборони в багатьох європейських країнах НАТО, Расмуссен у той же час подякував Великобританію за значний вклад з її боку у військові операції військово-політичного блоку.

Ще в червні 2011 міністр оборони США Роберт Гейтс заявив, що Америка не зможе нескінченно фінансувати військові операції, на які розраховувала Європа.

Андерс Фог Расмуссен також закликав у червні європейських членів альянсу витрачати більше коштів на оборону. Пояснюючи свою позицію, він казав, що зараз як ніколи виникла гостра необхідність в існуванні НАТО, а тому країни ЄС повинні «взяти на себе відповідальність» за майбутнє організації Північноатлантичного договору.

«Для того, щоб Європа зберегла важливу роль на міжнародній арені і брала участь у міжнародних місіях із захисту безпеки, їй необхідний сильний військовий потенціал. А це в свою чергу вимагає відповідних вливань інвестицій в оборону» – заявив генеральний секретар НАТО.

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...