• Медіа-компанією «News Corporation» зайнялася ФБР

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 липня 2011 року
ФБР порушило справу щодо медіа-компанії «News Corporation», підконтрольної Руперту Мердоку.
 
Співробітники спецслужби встановлюють факт прослуховування телефонів жертв теракту 11 вересня 2001 року журналістами газети «News of the Word», яка входить в дану компанію, передає «Associated Press», посилаючись на анонімне джерело у ФБР.

За повідомленнями англійської газети «Daily Mirror», журналісти «News of the World» пропонували співробітникам поліції гроші за відомості про телефонні розмови жертв теракту двох веж близнюків-хмарочосів 11 вересня і їх номери телефонів. Як з'ясувалося пізніше, «News of the World» прослуховувала телефонні розмови також зірок і політиків Сполученого Королівства, а також жертв та їхніх родичів резонансних злочинів.

Стався скандал, і 8 липня почалося відкрите розслідування щодо «News of the World», яке ініціювали конгресмени і сенатори республіканської партії. Незабаром газету, яка проіснувала 168 років, закрили. 10 липня 2011 вийшов останній її номер. У ході слідства з'явилися підозри на незаконні отримання інформації й інших видань Руперта Мердока – «The Sunday Times» і «The Sun».

14 липня заступник головного редактора «News of the World» Нейл Уоліс був заарештований по справі незаконного прослуховування.

У громадській палаті був створений спеціальний комітет з метою розслідування факту незаконних дій «News of the World». На наступному тижні очікується, що буде присутній Руперт Мердок і особисто відповість на всі запитання комітету.

Сам же глава компанії заявив, що не переживає за долю своєї «News Corporation» і має намір організувати спеціальну комісію для перевірки кожного із звинувачень.

За даними «The Daily Telegraph», у справі зараз арештовано дев'ять осіб.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...