• На похоронах брата президента Афганістану вчинено теракт

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 13 липня 2011 року

На главу Афганістану Хаміда Карзая і губернатора південної провінції Гельменд Гуляба Мангала було скоєно терористичний напад у Кандагарі 13 липня, коли вони поверталися з похорону убитого зведеного брата президента.

Незважаючи на те, що на похоронах були прийняті ретельні заходи безпеки, теракт все ж таки відбувся. Однак ніхто з глав не постраждав. При вибуху двох снарядів були поранені тільки чотири охоронці губернатора, повідомила щоденна газета The Daily Telegraph. Ключовою метою терористів був президент Афганістану Хамід Карзай.

Відповідальність за вибухи взяли на себе члени терористичного угруповання «Талібан». Вони ж відповідальні і за вбивство зведеного брата президента Ахмеда Валі Карзая.

49-річний Ахмед Валі Карзай – один із значущих політиків Афганістану, був убитий напередодні – 12 липня своїм же головним охоронцем Сардаром Мохаммадом у своєму будинку. Після вбивства він тут же наклав на себе руки, повідомляє BBC.

Ахмед Валі Карзай звинувачувався американськими спецслужбами в заступництві угруповання «Талібан» і наркобізнесі. Президент Афганістану категорично відкидає звинувачення проти свого брата.

Експерти побоюються, що вбивство Ахмед Валі Карзая може стати причиною ескалації насильства на півдні Афганістану і дестабілізації ситуації в країні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...