• Ікону «Покров Богородиці» XVI століття повернули в Україну

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 13 липня 2011 року

Російський меценат і колекціонер Ігор Возяков передав Україні старовинну ікону «Покров Богородиці» XVI століття, яка була викрадена з Львівського музею в 1984 році. повідомляє ZAXID.NET з посиланням на директора Національного музею ім. А. Шептицького у Львові Ігоря Кожана.

Власник ікони заявив про бажання повернути святиню на своє історичне місце – до Національного львівського музею ім. А. Шептицького. «Покров Богородиці» була викрадена з музею 26 років тому разом з іншими 22 іконами. Купив І. Возяков її рік тому в Європі за 350 € тисяч. Коли він її ретельно додивився, то зрозумів, що це музейна річ (за ознаками реставрації).

Меценат передав ікону Львівському музею безкоштовно, можна сказати – подарував. Зараз працівники Київської обласної митниці в Борисполі завершили всі митні процедури по імпорту антикваріату в Україну і завтра ікона «Покров Богородиці» буде повернена до музею.

На даний час Львівському музею ім. А. Шептицького повернули вже одинадцять ікон, і днями обіцяють передати ще одну, знову ж таки – з Росії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...