• Російські письменники просять Яндекс видаляти посилання на «піратський контент»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 13 липня 2011 року

Відомі письменники та діячі культури Росії звернулися до адміністрації Яндексу не видавати за запитом їхніх авторських публікацій у своїй пошуковій системі «піратський контент».

Відповідний відкритий лист із проханням про захист авторських прав, адресований генеральному директору Яндекса Аркадію Волож, і що є на сайті Лента.ру, розіслало книжкове видавництво «Ексмо».

Як сказано в листі: «Більшість російських пошукачів сприяють недобросовісним користувачам у пошуку ресурсів, де знаходяться вкрадені авторські роботи». Письменники закликають Яндекс наслідувати приклад Google і фільтрувати посилання на піратський контент при пошуковому запиті, якщо є скарга від правовласників.

Однак письменники не можуть зобов'язати пошукач Яндекс видаляти піратський контекст із пошукового запиту, згідно російським законам. Як заявили юристи: «Це право його доброї волі». Раніше прес-секретар Яндекса О. Манджиков заявляв, що вони не підуть на фільтрацію будь-яких сторінок за результатами пошуку, оскільки це акт цензури та порушення прав користувачів на вільний пошук інформації.

Відкритий лист підписали такі автори як Дар'я Донцова, Тетяна Устинова та Тетяна Полякова, Андрій Кончаловський і Леонід Парфьонов, Ганна Литвинова і Юлія Висоцька, Андрій Макаревич та інші.

Зі свого боку Google вже почав співпрацювати з російськими авторами. Так, у квітні 2011 року після заяви «Ексмо», він на підставі закону США – без судового втручання, видалив 446 посилань на 106 піратських сайтів з пошукової видачі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...