• В Україні обговорюють закриття аптечних кіосків

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 14 липня 2011 року
Держслужба України з лікарських засобів, утворена в квітні 2011 року, розробила акт Ліцензійних умов, згідно з яким буде координуватися виробництво та реалізація медичних препаратів, повідомляє Сегодня.ua.

Зараз йде публічне обговорення цього плану, в рамках якого в Україні хочуть закрити аптечні кіоски, прибрати з вітрин ліки, які відпускаються тільки за рецептом, заборонити вивішувати в аптеках будь-яку рекламу медичних препаратів, а також буде передбачено нове правило: на вітринах виставляти роздільно один від одного ліки та супутні товари. Якщо ці пропозиції приймуть, то у власників аптек буде рік для реалізації необхідних норм.

Подібна ліквідація аптечних кіосків не торкнеться селищ. Більше того, буде дозволено продавати ліки у фельдшерських пунктах, але з умовою, що продавець повинен мати медичну освіту. Таким чином, місцевим жителям не доведеться їздити за ліками в місто. 

Останнім часом у Держслужбі України з лікарських засобів відбувається перестановка кадрів, що сильно обмежує суб'єктів підприємницької діяльності в отриманні ліцензії на торгівлю медпрепаратами. З 16 червня 2011 головою даної служби призначений Олексій Соловйов.

Нагадаємо також, з 1 липня 2011 року Держслужба України з лікарських засобів видала розпорядження про тимчасову заборону та вилучення з продажу таблеток Парацетамол і Мукалтін. (Парацетамол – аналгетик, фасується в супозиторіях ректальних по 0,08 гр, серії №41010 виробництва «Монфарм Україна». Мукалтін – відхаркувальний засіб, фасується в таблетках по 50 мг, серії №230211, виробництва «Галичфарм», Україна).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...