• Україна на другому місці в Європі по захворюваності ВІЛ-інфекції та туберкульозу

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 14 липня 2011 року
Директор Глобального фонду з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Мішель Казачкін висловив стурбованість щодо того, що недавно надані їх фондом та реалізовані 500 $ млн. грантів Україні, обкладаються 20% ПДВ і 6% мита, а також тим, що процес закупівель ліків та обладнання на ці кошти не відповідають вимогам їх фонду.

Казачкін підкреслив у ході зустрічі з головою Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Тетяною Бахтєєвою 12 липня, що Глобальний фонд з боротьби зі СНІДом уважно стежить за реформою охорони здоров'я в Україні, і схвалює недавно прийняті закони по боротьбі з ВІЛ / СНІДом і туберкульозом. Фонд висловив готовність сприяти в цьому напрямку, але після укладення з ним рамкового договору * про гранти технічної допомоги з різних країн, повідомляє УНН.

Глава Комітету запевнила, що Україна докладе максимум зусиль у співпраці з Глобальним фондом і максимальної його підтримки з боку держави, а також буде максимально ефективно витрачати надані фондом гранти.

Також Бахтєєва заявила, що готова брати участь у розробці рамкового договору, оскільки Україна не в змозі виділяти необхідну кількість коштів для боротьби з цими небезпечними захворюваннями і потребує матеріальної допомоги. У зв'язку з цим вона навела факти, що країна перебуває на другому місці в Європі по захворюваності ВІЛ-інфекції та туберкульозу, і займає п'яте в світі за темпами зростання ВІЛ-інфекції.

Нагадаємо, Віктор Янукович на початку червня 2011 звернувся за допомогою до Генеральної асамблеї ООН з проблеми ВІЛ / СНІДу. Він сказав, що незважаючи на те, що Україна домоглася деякого успіху в боротьбі з поширенням хвороби, однак ситуація в цьому плані залишається тривожною.

 
 
Довідка: * Рамковий договір укладається у випадках, коли важко визначити обсяг і вартість робіт і підлягає подальшому уточненню в процесі реалізації договірних робіт.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...