ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

СЕС Маріуполя заборонила продаж в ресторанах, кафе та барах страв підвищеного епідемічного ризику

Велика Епоха

У зв'язку зі спалахом холери в Маріуполі, санітарно-епідеміологічна служба міста видала постанову про заборону до 1 вересня продажі в об'єктах громадського харчування страв підвищеного епідемічного ризику, повідомила прес-служба СЕС Маріуполя.

СЕС Маріуполя заборонила продаж в ресторанах, кафе та барах страв підвищеного епідемічного ризику.
СЕС Маріуполя заборонила продаж в ресторанах, кафе та барах страв підвищеного епідемічного ризику.
У зв'язку з постановою СЕС у їдальнях, ресторанах, кафе, закусочних, супермаркетах, тощо, заборонено виробництво таких страв, як паштетів, яєчні, холодців, випічки з м'ясним, грибним та ліверним фаршем, й сиру. Також заборонено реалізацію салатів, соусів омлетів, картопляного пюре, рубаних виробів з м'яса і риби, грибів, відварних макаронних виробів, а також напоїв і компотів, виготовлених напередодні, тобто на наступний день.

«Контроль за об'єктами громадського харчування посилений у зв'язку зі спалахом серед міського населення: холери, гострих кишкових інфекцій, а також сальмонельозу», – пояснив причину видачі постанови головлікар санітарної служби Маріуполя Георгій Гусаков. 

Він навів такі дані: показник захворюваності гострих кишкових інфекцій у Маріуполі з червня перевищив аналогічний рівень минулого року в 2,7 рази. З 29 травня зареєстровано 22 випадки захворюваності холерою і 67 випадків сальмонельозу.

«За останні півмісяця в результаті опитування хворих було встановлено, що вони їли кулінарні вироби та салати, куплені на підприємствах громадського харчування Маріуполя», – сказав Георгій Гусаков.

СЕС Маріуполя поклала відповідальність за виконання розпорядження на директорів підприємств громадського харчування міста. А зі свого боку вона буде вести контроль за технологією приготування страв.

Нагадаємо, зараз у Маріупільській лікарні продовжують лікування від холери двоє хворих і один носій. Стан їх здоров'я стабільний.