• Як українці оцінюють своє власне життя, економічну і політичну ситуацію в країні

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 21 липня 2011 року
Про те, наскільки задоволені українці своїм життям, як вони оцінюють політичну і економічну ситуацію в країні, а також наскільки підтримують інститути влади та опозицію, дізналася соціологічна служба Research & Branding Group. Результати опитування українців були представлені на прес-конференції «Підсумки політичного сезону. Результати, ризики, прогнози» в ІА «Regionews».
 
Research & Branding Group здійснила опитування населення, за результатами якого було визначено, що за останні 4 роки рівень задоволення життям в Україні практично не змінився — в середньому 62% українців незадоволені своїм життям. В цілому задоволені життям 35% опитаних українців. 3% не знали, як відповісти.

Щодо питання про оцінку економічного становища країни, в середньому 72% опитаних (за період — чотири роки) вважають економічну ситуацію в цілому поганою. 30% поставили оцінку «середнє». Оцінку «в цілому добре» поставили 3,4% респондентів. Решта — не визначилися з відповіддю.

  Також R&B Group поцікавилися, як оцінюють українці (період дослідження — 4 роки) політичну ситуацію в країні. Було визначено, що 65,7% вважають її цілком нестабільною. В середньому за 4 роки 10,3% вважали ситуацію цілком стабільною, причому, починаючи з 2010 року, оцінка значно зросла. За період 2010–2011 рр. 15,7% українців оцінили політичну ситуацію стабільною.

Research & Branding Group також визначила, наскільки підтримує населення інститути влади та опозиції і порівняла результати за два місяці — лютий і травень 2011 року. Загальні тенденції показують, що рейтинги як владних інститутів, так і опозиції знизилися на фоні зростання негативної оцінки їхньої діяльності. Так, рейтинг підтримки Президента знизився з 29 до 26%, українського уряду — з 21 до 18%, Верховна Ради — з 13 до 11% і опозиції — з 19 до 18%. При цьому негативну оцінку діяльності Президента і уряду дали на 4% більше українців (у травні 2011 року — показники відповідно 63% і 72%), порівняно з попереднім періодом. Верховну раду несхвально оцінили на 3% більше українців (у травні — 79%). А зростання незадоволення опозицією виявилося ще більшим — 5% (у травні — 68%).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...