• Цілий «букет» інфекцій виявлено в магазинах Дніпропетровська

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 27 липня 2011 року

Правоохоронці Дніпропетровської прокуратури тоннами вилучають м'ясну і рибну продукцію з прилавків супермаркетів у результаті виявлення кишкової палички, сальмонели та золотистого стафілокока, повідомляє Gorod.dp.ua

На цьому тижні в ході перевірки п'яти супермаркетів співробітниками прокуратури спільно з санітарними та ветлікарями виявили ряд значних порушень: реалізацію простроченої продукції, антисанітарію і відсутність документів на товар. Більше того, був виявлений цілий «букет» бактерій групи кишкової палички, сальмонели та золотистого стафілокока в м'ясі, салатах та кондитерських виробах власного приготування.

Перевірці піддалися: супермаркет «Фуршет» по вул. Щербина, 8, і чотири точки «Рейнфорду» по пр. Кірова, 104, вул. Сєрова, 7, вул. Тополевої, 1а, б. Слави, 5, повідомив начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян Дніпропетровської обласної прокуратури Андрій Іванов.

З прилавків магазинів було знято понад 2-х тонн м'ясо-рибних продуктів: курячі крила, свинина, індичка, бройлери, риба. Крім того, у кондитерських виробах (торт «П'яна вишня», «Вацлавський», «Йогуртовий», «Коханій», тістечко «Адажіо», рулет «Вершковий») і салатах (зі свіжих огірків і капусти, «Дюбарі», «Делта»), фаршированих кабачках виявлено групу бактерій кишкової палички. Зараз ці відділи закриті до усунення порушень.

У ході рейду перевіряли також обладнання та співробітників супермаркетів – робили змиви з їх рук.

Прокурорські перевірки виявилися дуже ефективними, ніж СЕС і ветслужби, оскільки вони несподівані і не вимагають попередження за 10 днів. Інші служби таких повноважень не мають.

Раніше перевірки ветслужби і СЕС не виявили в супермаркетах більшість серйозних порушень, незважаючи на те, що вони вже двічі в цьому році робили рейди у супермаркети, але виявляли там лише дрібні порушення. У зв'язку з цим, контролюючі органи також будуть притягнуті до відповідальності.

Тепер обласна Дніпропетровська прокуратура продовжить перевірку інших магазинів міста.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...