• Експерти Freedom House та Атлантичної Ради вказали уряду України на порушення

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 21 липня 2011 року
Організації Freedom House і Атлантична Рада попереджають Президента України Віктора Януковича: «Якщо він не припинить нехтувати правами людини і демократичними принципами, то їхнім досягненням загрожує небезпека».

Відповідне попередження знаходиться у відкритому зверненні до глави української держави, опублікованому вчора в українських ЗМІ.

«... Тривалі тривожні тенденції у вашій країні ведуть Україну до авторитаризму і клептократії. Це загрожує катастрофічними наслідками для держави, і народ вас обрав зовсім не для цього», – написали у зверненні президент Freedom House Девід Кремер, виконавчий віце-президент Атлантичної ради Деймон Вілсон і співробітник Атлантичної ради Роберт Нурік.

«Кримінальне переслідування екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, стало свідченням погіршення ситуації в країні. Міжнародне співтовариство розглядає її справу як грубе порушення законодавства з метою переслідування ключових політичних опонентів», – зазначено у зверненні.

Freedom House та Атлантична Рада також відзначають, що СБУ і Генпрокуратура, «вийшли з-під контролю і намагаються зачепитися за все, що може бути використано, як звинувачення проти Тимошенко з метою позбавити її права участі в майбутніх виборах».

«Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко – за гратами з грудня 2010 року. Він також став жертвою підозріло підвищеної активності прокуратури. Ваші представники кажуть, що розслідування проводяться проти більш ніж 400 нинішніх чиновників, але жодна з цих справ не стосується осіб з таким політичним статусом. Процедури проведення подібних кримінальних розслідувань не викликають довіри ні в Україні, ні за кордоном. Проти Тимошенко були порушені чотири різних кримінальних справи», – зазначили американські експерти.

«Цю справу буде розглядати Європейський суд з прав людини. І це тільки доводить те, що порушення українського судового законодавства здійснюється в політичних цілях і є нехтуванням європейськими нормами і цінностями», – зазначають голови організацій у зверненні.

Також американські експерти вказали Президенту на порушення під час минулих місцевих виборів, а також на діяльність правоохоронних органів.

Зі свого боку радник Президента Ганна Герман заявила в ефірі 5 каналу, що звернення Freedom House та Атлантичної Ради не вимагає відповіді, бо воно риторичне. «В Україні політичних переслідувань немає, і так політизувати процес, що відбувається – не стоїть», – відповіла вона.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...