• Влада України готується до зміни клімату

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 26 липня 2011 року
Влада України дала вказівку підготувати національний план «адаптації до кліматичних змін», повідомила «Сегодня» головний спеціаліст по зв'язках зі ЗМІ Держагентства екологічних інвестицій Ілона Заєць.

«Нам дано завдання скласти «План адаптації до кліматичних змін», який після буде переданий на узгодження до Міністерства юстиції і Міністерства фінансів України. У ньому слід врахувати не тільки поточні, а й прогнозовані зміни клімату, а також наслідки, що випливають для всіх сфер економіки», – сказала вона.

За словами екологів держагентства, доведеться подумати над тим, як більш ефективно охолоджувати АЕС в спекотні літні місяці. Розрахувати споживання електрики взимку і влітку через роботу кондиціонерів та інших електроприладів. Перша версія цього плану має бути складена вже восени.

У плані також будуть прописані й рекомендації для фермерів: яким сортам злаків і овочам віддавати перевагу, а від яких уникнути. Наприклад, є ідея вирощування більш пізніх сортів пшениці. А щодо овочів (капусти, моркви, гороху і т. п.) – можливість збору двох врожаїв на рік.

Як зауважили екологи: «Потрібно серйозно розглядати дану вигоду від потепління клімату». Так, експерт Роман Сластьон сказав, що через підвищення температур, в Україні можна буде в невеликих масштабах вирощувати банани. «Їх уже вирощують у Криму окремі садівники», – уточнив він.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...