• СБУ розслідує справу проти Укргазбанка

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 29 липня 2011 року

Служба безпеки України (СБУ) почала розслідування кримінальної справи за фактом розтрати державних коштів на суму 80 млн. грн., які НБУ надав Укргазбанку для погашення кредиту в період кризи під заставу неіснуючого майна, повідомляє прес-центр СБУ.

Кримінальну справу було порушено за фактом привласнення та розтрати шляхом зловживання службовим становищем. У середу 27 липня співробітники СБУ провели близько 20 обшуків у фірмах «Укргазбанку», повідомила прес-служба відомства. Ще раніше обшуку зазнали житла голови правління Сергія Мамедова і його заступниці Олени Дмитрієвої. Відомо, що вони пропрацювали на нових посадах в Укргазбанку не більше двох місяців.

Також зауважимо, що основним власником Укргазбанку до його рекапіталізації в 2009 році був Василь Горбаль. А Олена Дмитрієва тоді відповідала за департамент, який займався оцінкою заставного майна. Зараз уряду належать близько 93% акцій Укргазбанка, а вся його недержавна частина акцій контролюється В. Горбалєм.

Сам Горбаль сказав, що обшуку у нього поки не було, і про це він дізнався зі ЗМІ. Дана інформація викликала у нього тільки здивування і сумніви в ефективності подібних дій, повідомляє портал «Діло». «Зазвичай слідчі дії проводяться одразу після зміни акціонерів, а не через два роки, адже банк вже два роки знаходиться під управлінням держави», – сказав він.

«Тим паче, що кандидатури нині діючого правління НБУ ретельно погоджували. Я впевнений, що вони оцінили і репутацію людей, які зараз входять до правління», – зауважив Горбаль.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...