• Весь уряд Кіпру пішов у відставку

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 28 липня 2011 року
 
Президент республіки Кіпр Дімітріс Хрістофіас звернувся 28 липня до міністрів на екстреному засіданні кабінету залишити свої посади, у зв'язку з необхідністю проведення масштабних перестановок у вищих ешелонах влади.

Дане рішення продиктоване тим, що президент намагається врятувати репутацію влади, яка була серйозно підірвана після вибуху на військовій базі 11 липня, повідомляє Washington Post. Відставка кабінету міністрів може також сигналізувати і про розпад урядової коаліції.

Крім політичної кризи, країна понесла і великі економічні втрати.

Нагадаємо, найпотужніший вибух прогримів на військовій базі Національної гвардії 11 липня 2011. Тоді в повітря злетіло більше 2000 т боєприпасів, конфіскованих два роки тому у контрабандистів із Ірану. Загинуло 13 людей, 60 – поранено.

В результаті пожежі була знищена найбільша на острові електростанція, через що республіка втратила половину свого енергетичного потенціалу. Тепер на її відновлення Кіпру потрібно близько одного мільярда євро.

На думку місцевих жителів, вибух стався через недбалість чиновників, які не знайшли більш підходящого місця для такого небезпечного вантажу. Одразу після трагедії командувач Національної гвардії Кіпру і міністр оборони подали у відставку, а в столиці країни Нікосії пройшла серія масових протестів. Мітингувальники вимагали: «Відставок недостатньо! Дехто має сісти в тюрму!» Пізніше, 19 липня свій пост покинув і глава зовнішньополітичного відомства Кіпру Маркос Кіпріану.

Глава Центрального банку країни Анастасіос Орфанідіс порівняв ситуацію, що склалася в країні з часом збройного конфлікту о.Кіпр з Туреччиною в 1974 році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...