• Суд над Брейвіком буде не раніше 2012 року

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 28 липня 2011 року
 
Норвезький підсудний Андерс Брейвік, обвинувачений в організації двох терактів 22 липня в Осло і на острові, сяде на лаву підсудних не раніше 2012 року, заявив 28 липня генпрокурор Норвегії Тур-Аксель Буш.

«Зараз ми спираємося на такі терміни. Наскільки затягнеться процес у 2012 році, покаже час, – сказав генпрокурор. – Це складна і важлива справа, яка вимагає багато часу. На всіх, хто буде займатися розслідуванням, ляже велика відповідальність і робота. Допитати необхідно всіх свідків цих терактів».

Якщо суд доведе, що дії підсудного Брейвіка – це злочини проти людяності, то йому загрожує 30 років тюремного ув'язнення. А поки що, злочинцеві пред'явлені звинувачення в терористичній діяльності таі тероризмі, за які, за норвезькими законами, передбачений максимальний термін ув'язнення 21 рік.

Завтра норвезька поліція проведе повторний допит Андерса Брейвіка. Основна мета залишається одна: з'ясувати, чи є у підсудного спільники, і чи є небезпека терактів в майбутньому, передає AP.

Раніше підслідний казав, що багато знайомих, підтримували його негативне ставлення до іммігрантів. Зокрема, він зізнався, що в його організації задіяні «два осередки». Однак слідству поки не вдалося встановити, чи були у нього спільники. Брейвік відмовився повідомляти цю інформацію, поки не будуть виконані його вимоги: надати ноутбук з доступом в Wikileaks і окреме меню.

Тим часом адвокати мають намір наполягати на неосудності 32-річного норвежця. Як відомо, на першому 7-годинному допиті Брейвік визнав свої дії «жахливими, але необхідними», і вважає їх не актом тероризму, а «попередженням світу» і «порятунком Європи».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...