• Президент США домовився про підвищення ліміту держборгу

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 1 серпня 2011 року
Барак Обама оголосив у ніч на 1 серпня, що обидві сторони в Палаті представників Конгресу США досягли домовленості по законопроекту, який передбачає збільшення ліміту держборгу США, повідомляє AFP.

«Я хочу заявити, що лідери обох партій у Конгресі США досягли домовленості щодо зменшення держборгу, внаслідок цього США може уникнути дефолту, який міг би надати руйнівну дію на економіку нашої країни», – заявив Обама на виступі в Білому домі.

Переговори президента США з лідерами двох партій Мітчем Макконнеллом і Гаррі Рідом тривали у неділю 11 годин, в ході яких вони прийшли до домовленості про підвищення держборгу на 3 $ трлн. в два етапи. Одночасно з першим етапом підвищення ліміту держборгу, планується провести скорочення держвитрат на ту ж суму (3 $ трлн.) протягом десяти років, але без підвищення податків, на яких наполягали прихильники Демократичної партії.

Однак підсумкового рішення ще не прийнято, у зв'язку з чим, Обама закликав членів Конгресу США зробити в понеділок «правильний вибір» і підтримати законопроект на голосуванні.

Останній строк для підвищення ліміту держборгу США – 2 серпня. Якщо не буде прийнятий закон, який дозволить країні залучити нові запозичення, Америці доведеться оголосити технічний дефолт. Цей крок призведе до трагічних наслідків для світової економіки, як прогнозують експерти.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...