• В Лівії убитий командувач повстанців Абдул Фатах Юніс

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 29 липня 2011 року

Командувач лівійськими військами повстанців Абдул Фатах Юніс був застрелений з засади в ніч на п'ятницю, коли прибув на допит у Бенгазі, повідомляє агентство FP.

Виклик на допит поступив до Юнісу в той час, коли він знаходився недалеко від міста Марса-ель-Брега, де ведуться бої повстанців з військами Муаммара Каддафі. Абдул Фатах Юніс повинен був дати свідчення судовій комісії, яка займається військовими питаннями, щодо можливої співпраці його з Тріполі.

Однак після прибуття в Бенгазі, командувач і два його помічники були застрелені на місці озброєною групою невідомих із засади.

Незабаром після вбивства Юніса почалася стрілянина біля готелю, в якому проводив прес-конференцію голова Національної перехідної ради Мустафа Абдул Джаліль. У зв'язку з різким загостренням ситуації керівництву перехідної ради довелося передислокуватися у безпечне місце.

Через кілька хвилин після оголошення про вбивство командувача Абдули Фатаха Юніса в Бенгазі, прогриміли три потужних вибухи в Тріполі. За даними інформаційного агентства FP, незадовго до вибухів над столицею Лівії пролітали кілька військових літаків НАТО. Відомостей про жертви і руйнування не надходило.

Силовим структурам повстанців вдалося заарештувати керівника вбивства Абдули Фатаха Юніса і оточити будинок, де раніше проживав застрелений генерал-майор.

Нагадаємо, Абдул Фатах Юніс раніше займав пост міністра внутрішніх справ, будучи сподвижником Муаммара Каддафі. Але після початку масштабних зіткнень у країні, в лютому 2011 року 67-річний генерал-майор перейшов на бік повстанців і очолював їх армію. Юніс був однією з ключових фігур серед лідерів повстанців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...