• В Криму втілюється великий проект з сонячної енергетики

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 22 вересня 2011 року

В АР Крим до кінця 2011 року буде запущена одна з найбільших сонячних електростанцій (СЕС) в світі потужністю 80 МВт.

Проект СЕС площею 160 га зводиться в селі Охотникове Сакського району австрійською компанією Activ Solar і буде запущений в чотири черги по 20 МВт. Підключення першої черги відбулося 6 червня. Друга буде введена в експлуатацію до кінця серпня, повідомляє портал «NOWYNY.eu».

Зараз потужність СЕС дозволяє забезпечувати енергією 5000 будинків. Після завершення будівництва електростанція буде складатися з 360 тисяч наземних модулів, які будуть виробляти 100 тисяч МВт-год електроенергії на рік. Цього достатньо для того, щоб забезпечити електроенергією 20 тисяч будинків, і в той же час скоротити на рік до 80 тисяч тонн викидів вуглекислого газу.

«Проект такого великого масштабу – це поворотний етап у розвитку сонячної енергетики в Європі. Він також підтвердить позицію України як нового постачальника «зеленої енергії», – заявив глава австрійської компанії Activ Solar Каве Ертефай.

Найбільшу в світі СЕС Ivanpah також зараз будують у Каліфорнійській пустелі Мохаве Америки, яка зможе забезпечити енергією до 140 тисяч сімей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...