• На «Газпром» подано іск з боку европейського газового партнера Росії

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 2 серпня 2011 року

Найбільша німецька енергокомпанія «E.ON» – одна з європейських споживачів російського газу, подала позов на «Газпром» в арбітражний суд щодо ціни на газ для Європи.

Як відомо, «E.ON» бере участь у спільному проекті з Газпромом у будівництві європейського газопроводу «Північ». Компанія купує у Росії близько половини всього її газу. До Німеччини поставляється більше 33 млрд. куб. газу на рік, що становить 23% від експорту Газпрому, повідомляється на сайті «Газпром експорт».

«E.ON» вже не вперше намагається досягти домовленості щодо перегляду контракту з Газпромом. У 2010 році німецькій енергокомпанії вдалося домовитися про 15% поставок газу за біржовими цінами, бо ринкова ціна російського газу менше, ніж передбачено в контракті «E.ON» і «Газпром», пишуть «Ведомости».

Як вважають російські ділові ЗМІ, німецька енергокомпанія «E.ON» послідувала прикладу італійської газової компанії «Edison», яка виграла у цьому році судовий спір з Газпромом, домігшись знижки на газ. «Edison» – перша європейська компанія, яка в 2010 році подала до суду позов на «Газпром» щодо змін довгострокових контрактів.

Крім «E.ON» багато інших європейських газових компаній-партнерів ведуть переговори з Газпромом щодо зниження ціни на газ. Серед них такі, як «RWE» і «BASF» у Німеччині, «GDF Suez» у Франції, а також «Eni» і «Enel» в Італії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...