• Підліток Брейвіку: «Ми відповімо на зло – добром»

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 1 серпня 2011 року

Шістнадцятирічний Івар Бенджамін Оестебоя, що дивом врятувався з норвезького острову Утейа надіслав Брейвіку відкритого листа: «Ми не відповімо злом на зло, як цього бажаєш ти. Ми відповімо на зло – добром і переможемо».

Листа з такими словами опубліковано сьогодні, 1 серпня, в мережі Facebook, повідомляє норвезька газета «Dagbladet». Починається воно зі слів: «Дорогий Андерс Берінг Брейвік» і продовжується так: «Ти думаєш, що ти переміг, позбавивши життя моїх друзів. Думаєш, що знищив Партію Трудящих і людей, які вірять у доктрину мультикультурного суспільства. [...] Ти вважаєш себе героєм, але ти не він. Вже стало вочевидь, що ти зробив героями тих, кого розстріляв».

Ці слова написав хлопчик, якому вдалося втекти з острову, на якому розстріляли п'ятьох його друзів. У той день – 22 липня, Івар Бенджамін зі своїми друзями знаходився на острові Утейа. Коли вони почули постріли, то сховалися на березі річки, очікуючи поліцію. Хлопчик пише: «Побачивши Брейвіка, ми стали розмахувати руками і звати його, а він раптом розвернувся і незворушно відкрив по нам вогонь». Поліцейська форма на вбивці ввела хлопчаків в оману.

Закінчується послання Івара Бенджаміна так: «Ти добився того, що став самою ненависною людиною в країні. Багато хто ставиться до тебе з нетерпимістю. Я ж – ні. Ти не можеш нас перемогти, ми вище тебе».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...