• На в'їзді до Києва встановлять «Золоті футбольні ворота»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 11 серпня 2011 року

До кінця 2011 на в'їзді до Києва міська влада побудує незвичайний пам'ятник «Золоті  футбольні ворота», повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Ця ідея походить від голови КМДА Олександра Попова, яку втілить в життя київський скульптор К. Скретуцький. Концепція ідеї пам'ятника вже затверджена головним архітектором столиці України Сергієм Целовальником.

Макет пам'ятника являє собою «голі» футбольні ворота, з футбольним м'ячем на верхній горизонтальній штанзі. Металоконструкція воріт буде габаритами 6х15 м (у висоту і ширину відповідно), а сам каркас буде облицьований золотистою плиткою.

Глава ГО «Київ. Стратегія–2025» Федір Баландін так прокоментував ідейний задум проекту:« Основна ідея пам'ятника «Золоті футбольні ворота» – перекличка часів – міжнародні ворота Києва. Ці Ворота стануть вратами столиці для всіх, хто приїде до Києва на Чемпіонат з футболу «Євро-2012». Я переконаний, що з часом цей пам'ятник перетвориться в міську пам'ятку – як скульптури олімпійських ведмедиків, що встановлені в Києві до Олімпійських Ігор 1980».

Пам'ятник «Золоті футбольні ворота» буде встановлено при в'їзді в місто, на Харківській площі, над трьома автострадами.

Фінансова сторона споруди ще не визначена, але, як запевнив Ф. Баландін, пам'ятник буде «недорогий, але резонансний». До інвестуванню проекту можуть підключитися всі зацікавлені сторони, сказав він.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...