• Володимир Олійник: Черновецький не позбудеться громадянства України

  • Субота, 6 серпня 2011 року
Глава держави Віктор Янукович найближчим часом не позбавить Леоніда Черновецького українського громадянства, вважає народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

У Президента України на сьогодні не має підстав приймати рішення про позбавлення громадянства України Леоніда Черновецького, незважаючи на те, що в ЗМІ з’явилася інформація, про те що мер Києва є громадянином Ізраїлю.

Таку думку висловив Володимир Олійник, перший заступник парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, даючи відповідь кореспонденту The Epoch Times Україна під час обговорення щодо подвійного громадянства в Україні в рамках круглого столу, що відбувся 5 серпня в Києві.

Пан Олійник зазначив, що для того щоб розпочати процедуру припинення громадянства України щодо конкретного громадянина, зокрема, щодо Леоніда Черновецького, передусім треба бездоганно довести, що особа є громадянином іншої держави.

«Коли буде складатись документ [про припинення громадянства — ред.], то в ньому повинна бути прописана дата видачі та номер паспорту, спосіб його отримання», — каже парламентар.

Такі точні дані, за словами Олійника, може дати МЗС країни, але, як правило, країни відмовляються надавати подібні персональні дані.

Народний депутат також зазначив, що навіть якщо буде точно й бездоганно встановлено, що Леонід Черновецький дійсно є громадянином Ізраїлю, то це ще недостатній факт для прийняття рішення Президентом України щодо діючого мера Києва про припинення його українського громадянства, оскільки має бути встановлений факт правопорушення з боку останнього.

Нагадаємо, що нещодавно представники громадянського руху «Спільна Справа» звернулися до Президента Януковича — позбавити Леоніда Черновецького громадянства України, оскільки за повідомлення в ЗМІ останній добровільно набув громадянства Ізраїлю ще у 1994 році.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...