• Черновецький може втратити українське громадянство

  • Четвер, 4 серпня 2011 року
Громадянський рух «Спільна справа» написав звернення до глави держави Віктора Януковича — позбавити мера Києва Леоніда Черновецького українського громадянства.

Про це повідомив представник руху Олександр Данилюк на Корреспондент.net. Причиною такого звернення стали оприлюднені факти про ізраїльське громадянство мера Києва, яке він добровільно отримав ще в 1994 році.

Відповідно до Закону України «Про громадянство»  (ст.19), це є підставою для позбавлення його громадянства України. У разі відмови «Спільна справа» планує звернутися до Вищого адміністративного суду України.

Ініціація цих дій стосується не тільки Леоніда Черновецького. Паралельно цьому громадянський рух готує список усіх чиновників, що мають подвійне або потрійне громадянство. З відкритих джерел йому стало відомо про пару сотень таких народних депутатів з Верховної Ради України, повідомляє Данилюк.

Відповідно до закону України, припинення українського громадянства тягне за собою втрату статусу народного депутата або роботу в держслужбі. Крім того, «Спільна справа» наполягатиме на ухваленні вже зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту про кримінальну відповідальність за приховування подвійного громадянства.

Нагадаємо, 2 серпня ізраїльський портал IzRus, а також МВС Ізраїлю повідомили, що мер Києва Леонід Черновецький та його дружина 5 жовтня 1994 року отримали громадянство цієї країни і проживають у Тель-Авів-Яффо. Ці дані значаться в державному обліковому реєстрі Ізраїлю. IzRus також підтвердив, що має їхні номери. Сам же Черновецький заперечує своє подвійне громадянство, так само як і посольство Ізраїлю в Україні.

За даними журналістів ТСН, які особисто побували в ізраїльській квартирі київського голови, зараз він відпочиває на Землі Обітованій. Дати інтерв'ю кореспондентам він відмовився.

За повідомленнями IzRus, Черновецький підтримує тісні зв'язки з єврейськими бізнес-колами і духовними особами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...