• Над екс-президентом Єгипту Хосні Мубараком і його наближеними розпочався суд

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 3 серпня 2011 року
Сьогодні розпочався судовий процес над екс-президентом Єгипту Хосні Мубараком і його наближеними в поліцейській академії Єгипту на околиці столиці. Обвинуваченого внесли в зал суду на носилках, повідомляє AFP.

Хворого 83-річного Мубарака доставили в поліцейську академію Каїра вранці 3 серпня 2011 вертольотом. У суді він зустрівся зі своїми синами: Ала і Гамалем, які були укладені в Каїрську в'язницю, в той час як сам Мубарак знаходився в лікарні м. Шарм-ель-Шейх. У суді він також зустрівся з підсудними екс-міністром внутрішніх справ і шістьма колишніми високопоставленими чиновниками поліції.

У ході суду скинутого президента єгипетської землі звинуватили в корупції, зловживанні владою, незаконних розтратах державних коштів, збагаченні та вбивстві демонстрантів у дні єгипетської революції.

Мубарак, виступаючи в суді, відмовився визнати себе винним. Про свою невинність заявили і його сини.

А в цей час, за стінами поліцейської академії зібралися прихильники та противники посадових осіб поваленого уряду. Безпеку судового процесу забезпечували 9 тисяч солдатів і поліцейських.

На футболках деяких прихильників було написано: «Я єгиптянин і не дозволю принижувати лідера нації». Інші тримали фотографії Мубарака. Пізніше між присутніми спалахнула бійка, в ході якої противники закидали один друга камінням і пляшками. В результаті одна людина загинула, 15 поранені.

Нагадаємо, екс-президент Єгипту Хосні Мубарак покинув свою посаду 11 лютого 2011 р., після народних хвилювань і заворушень у країні, які тривали 18 днів. За той час у державі загинуло більше 800 єгиптян, тисячі людей отримали поранення. З квітня 2011 Мубарак перебував під арештом у лікарні м. Шарм-ель-Шейх через проблему з серцем.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...