• Хвиля студентських демонстрацій охопила Чилі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 серпня 2011 року
 
Чилійська поліція у четвер суворо розігнала несанкціоновану багатотисячну демонстрацію студентів у Сантьяго, застосувавши сльозогінний газ. У ході зіткнень було поранено близько 30 поліцейських, заарештовано понад 450 людей, повідомляє чилійське EFE.

Студенти вимагали негайного збільшення фінансування системи освіти. На знак протесту вони забарикадували частину вулиць міста палаючими автомобільними шинами.

У відповідь на подане повідомлення про заплановану акцію, глава МВС Чилі Родріго Інспетер закликав студентів відмовитися від її проведення і попередив, що інакше заколотники зіткнуться з жорсткими запобіжними заходами з боку поліції. У відповідь на такі заяви координатор акції Каміла Вайехос заявила, що дана ситуація дуже нагадує військову диктатуру в Чилі 1973-1990 років, коли не можна було збиратися у громадських місцях.

Хвиля студентських демонстрацій охопила Чилі ще кілька тижнів тому. Їх підтримали і багато викладачів. У відповідь на виступи президент країни Себастьян Піньєра пообіцяв додатково профінансувати сферу освіти, підвищити стипендії та виплатити молодим студентські позики.

Проте мітингувальники вважають, що цього недостатньо. На їхню думку, система освіти в країні кинута на сваволю долі.

До відома, ЮНЕСКО вважає, що мінімальний поріг ВВП для сфери освіти повинен становити не менше 7%. Чилі ж виділяє всього 4,4% ВВП країни.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...