• Французький суд почав розслідування щодо Крістін Лагард

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 серпня 2011 року
 
Французький республіканський суд почав розслідування щодо нової глави Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард за звинуваченням у використанні службового становища, повідомляє Бі-бі-сі.

Звинувачення пов'язано з діями, які Лагард здійснювала на посаді міністра фінансів Франції, втрутившись у судовий процес приватної особи з банком. Справа стосується угоди колишнього власника «Adidas» Франсуа Бейроя з банком Credit Lyonnais з продажу його компанії.

Співробітники банку навмисно занизили суму продажу «Adidas», через що Бейрой подав у суд на Credit Lyonnais, вимагаючи компенсувати завдану йому шкоду. Справа затяглася, і Лагард розпорядилася передати її до арбітражу для прискорення процесу.

Рішенням суду від 2008 року підприємцю була призначена компенсація з державного бюджету в розмірі 240 £ млн., плюс 100 £ млн. процентних ставок і 45 £ млн. за моральний збиток.Такое рішення призвело до скандалу з опозиційною Соціалістичною партією, лідером якої є Домінік Стросс -Кан. Багато у вищих інстанціях також висловлювали своє невдоволення з приводу «невигідного» для держави рішення.

Тепер Соцпартія вирішила ініціювати судовий процес, звернувшись до прокуратури. Як вважає її представник у Верховному суді Франції Сесіль Петі, розслідування цієї справи, напевно, затягнеться на кілька років. Якщо суд доведе провину Крістін Лагард у незаконному привласненні 400 £ млн. державних коштів, то їй загрожує до 10 років в'язниці і штраф у розмірі 150 £ тис.

Між тим глава МВФ Крістіна Лагард заявила: «Моя совість не заплямована. Я не порушила закон, і не витягла тоді особистої вигоди, тому мене це розслідування не турбує».

Зі свого боку, країни-члени МВФ висловили довіру і підтримку голові організації. У своєму комюніке вони написали: «Рада директорів МВФ вважає, що Крістін Лагард ефективно справляється з обов'язками директора-розпорядника фонду».

Нагадаємо, пані Лагард була призначена на пост глави МВФ слідом за її попередником Домініком Стросс-Каном, який був змушений піти у відставку через скандальний судовий процес з покоївкою, яка звинуватила його в сексуальному домаганні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...