• «Соціальні картки киянина» введуть у столиці

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 8 серпня 2011 року

Пластикові «cоціальні картки киянина» запровадять у IV четвертому кварталі 2011 року для пільговиків Києва, які отримують соціальні виплати з бюджету міста.

Про це повідомив сьогодні, 8 серпня, під час презентації «картки киянина» заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Руслан Крамаренко.

З 1 жовтня такі картки видадуть певним категоріям населення: одиноким матерям та учасникам Великої Вітчизняної війни, а це від 10 до 30 тисяч чоловік. З Нового року ця послуга буде вже введена широкомасштабно.

Правда, матері-одиначки не матимуть права на безкоштовний проїзд. Переваги нова картка їм не дасть, просто тепер замість документів про пільги, їм потрібно буде пред'являти соціальну картку.

Такі картки будуть забезпечені безконтактним і контактним чипом, і з вигляду нічим не відрізнятимуться від банківської. За допомогою такої карти пільговики зможуть отримувати у комунальному транспорті пільги на проїзд, а також користуватися ними при оплаті житлово-комунальних послуг та медичному обслуговуванні (напр., знижки в аптеках).

У громадському транспорті будуть встановлені валідатори — спеціальні пристрої, що зчитують інформацію з соціальної картки.

Руслан Крамаренко відзначив, що цей проект проводиться повністю за рахунок інвестицій. Він зазначив, що такою картою зможуть користуватися не тільки пенсіонери, але також студенти-бюджетники і школярі. Експеримент завершиться до 1 січня 2012 року.

До відома, в соціальній картці киянина буде зберігатися інформація до 20 різних неплатіжних додатків: соціальних, страхових, транспортних, пенсійних та ін. Так, одна картка може одночасно бути і пенсійною карткою, і карткою соціальних пільг для оплати тих чи інших послуг, і транспортною карткою.

Заступник голови КМДА зазначив: «У магазині або аптеці покупець при оплаті надає картку киянина і вводить свій пароль. Після цього у продавця на екрані монітора висвітиться фото клієнта. Програма вирахує розмір знижок, а фінансові дані будуть відправлені до банку та списані з рахунку клієнта».

Щоб отримати «Соціальну картку», киянину необхідно звернутися в районне управління соціального захисту, надавши всі свої документи. Після цього суб'єкт за своїм бажанням обирає банк, в якому хоче обслуговуватися і йде туди, щоб замовити картку. Термін видачі — тиждень. Оформлюється безкоштовно. Термін дії пластикової картки — 5 років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...