• Хвиля масових заворушень охопила Лондон

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 8 серпня 2011 року

У столиці Великобританії в минулі вихідні пройшли найбільші заворушення за останні роки. Сьогодні вночі вони поширилися в район Брікстон і на схід Лондона. Заарештовано 55 осіб.

У Брікстоні, розташованому на півдні столиці, сотні людей у ніч на понеділок пограбували і підпалили автомобілі, повідомляє телекомпанія Sky News. На даний момент погроми магазинів і заворушення тривають на сході Лондона.

Зараз більшість кварталів Брікстон оточені поліцією. Ще троє поліцейських поранено. Слідчі проводять опитування свідків подій і вивчають відеоматеріали з місця подій, щоб виявити ініціаторів заворушень.

Як повідомлялося раніше, події почалися в районі Тоттенхем на півночі Лондона після того, як у четвер 4 серпня поліцейські застрелили в перестрілці пасажира одного приватного таксі — 29-річного Марка Даггана. Останній також поранив одного поліцейського.

На наступний день, ввечері біля будівлі поліцейської дільниці зібралося до 350 молодих людей з вимогою відновити справедливість, повідомив репортерам представник Скотланд-ярд.

Учасники протесту закидали пляшками із запальною сумішшю поліцейські автомобілі і підпалили дві патрульні машини та двоповерховий автобус. Слідом за цим вони влаштували погром і пограбування прилеглих магазинів. До місця заворушень були направлені спецпідрозділи по боротьбі з масовими заворушеннями. В результаті зіткнень у суботу було поранено 26 поліцейських, затримано 214 осіб.

Репортерам, що висвітлювали заворушення, довелося згорнути обладнання і покинути гаряче місце через напад з боку протестуючих. Також є свідчення про напади на приватні будинки, в яких було розбите скло і вибиті двері.

За повідомленнями представників Скотланд-ярда, суботні хвилювання були повною несподіванкою для поліції. Зі свого боку глава МВС Великобританії Тереза Мей і в канцелярії прем'єр-міністра заявили, що подібне ставлення до органів громадської безпеки та до приватної власності не будуть зустрічати з поблажливістю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...