• В Лондоні розлючена молодь продовжує чинити безлад

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 9 серпня 2011 року

Радикально налаштовані молоді люди продовжують погроми і грабунки на вулицях Лондона і Бірмінгема. Заворушення почалися і в інших британських містах: Ліверпулі, Брістолі і Манчестері. Заарештовано 239 осіб. Іноземним громадянам посольства радять утриматися від відвідування Великобританії, передає Бі-Бі-Сі.

Британська поліція повідомляє про нові серйозні зіткнення поліцейських з розлюченою молоддю, число якої зростає. Поліція стягує в ці райони все більше сил. Сьогодні в Ліверпулі погромники спалили кілька автомобілів і продовжують бити вітрини і чинити мародерство.

Аналогічна ситуація відбувається і в Бірмінгемі. Тут підлітки спалили одну з поліцейських ділянок і громлять ресторани.

Але основним осередком заворушень залишається Лондон. За словами очевидців, на вулицях столиці страшно перебувати: молодь у різних місцях міста громить магазини, завантажує награбоване в машини і їде. Беруть участь у цьому навіть семирічні діти. Бунтівники дуже організовані, координуються між собою по радіозв'язку. У районах столиці Кройдоне і Клепеме порушено транспортне сполучення.

Станом на ранок 9 серпня заарештовано 239 осіб, поранено 35 поліцейських. Вік затриманих — від 14 до 46 років. З них 45-ти пред'явлені звинувачення. Ще близько сотні чоловік затримано в Бірмінгемі.

У 2012 році в Лондоні мають відбутися літні Олімпійські ігри, у зв'язку з цим безлади в країні вкрай неприємні, відзначають британські ЗМІ. Тим більше, з 13 серпня 2011 року в Англії заплановано Чемпіонат по футболу, який тепер опинився під загрозою зриву. Британська влада вирішує питання про перенесення дати початку першості.

Передісторія:

Увечері 4 серпня в районі Тоттенхем Лондона поліцейські зупинили для огляду таксі, в якому сидів Марк Дагган, 29-річний батько чотирьох дітей. Ця людина довгий час перебувала під наглядом поліції Скотленд-Ярду за підозрою в злочинних зв'язках з лондонськими гангстерами. Під час перевірки документів Дагган відкрив вогонь, як стверджують поліцейські, і зав'язалася перестрілка, в ході якої молодий британець був убитий.

Як встановила спеціальна незалежна слідча комісія, Марк Дагган не міг першим відкрити вогонь, оскільки його пістолет був захований у нього в шкарпетці, і їм неможливо було скористатися в перепалці.

Пізніше наречена убитого в телевізійному інтерв'ю звинуватила поліцію Скотленд-Ярда у приховуванні істини. Проте співробітники поліції ці заяви спростовують.

Вбивство Марка Даггана обурило британську громадськість і вилилося в масові виступи в країні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...