ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фесенко: Другого Майдану не буде

Велика Епоха
«Перший Майдан». Майдан незалежності, Київ, 2004 рік. Фото: ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images
«Перший Майдан». Майдан незалежності, Київ, 2004 рік. Фото: ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images
Що Майдану як результату судових справ Юрія Луценка та Юлії Тимошенко не буде, зрозуміло всім, хто не мислить у категоріях «юлецентризму», а бачить реальну ситуацію в країні, пише відомий політолог Володимир Фесенко у своїй колонці видання «Главком».

Ці політики вже у в'язниці, а революції немає, не потрібно будувати ілюзій. Тим, хто жадає другого Майдану, треба зрозуміти, що з часів першого [Майдану] настрій у суспільстві сильно змінився і заради політики і політиків ніхто на площі не вийде.

Це станеться, тільки якщо політична напруга накладеться на серйозні соціально-економічні проблеми. І це буде навіть не впровадження горезвісної пенсійної реформи — від її прийняття постраждають не всі категорії громадян, а окремі цільові групи, а хтось навіть виграє. Сама по собі реформа не призведе до протестних акцій, якщо не буде подорожчання комунальних тарифів (а судячи з усього уряд відклав їхнє підвищення), інших соціально-економічних потрясінь. Якщо політики продемонструють, що в ході Майдану будуть захищати інтереси людей, то вони відгукнуться, а якщо справа обмежиться тільки політикою, то буде максимум «майданчик». Крім того, лідери опозиції, в тому числі і «Батьківщини», розучилися працювати з вулицею — вони звикли робити це через телевізійні ток-шоу, і це теж буде стримуючим фактором.